Valglister

Her er valglistene fra partiene som stiller til kommunestyrevalg i Nesna. Disse er godkjent av valgstyret 22. mai, 2023.

 

 

 

 

 

 

Arbeiderpartiet (Ap)

Arbeiderpartiet
Nr Stemmetillegg Navn Fødselsår
1 * Hanne Davidsen 1960
2 * Jan-Erik Paulsen 1951
3 * Sandra Hammer Bjørge 1987
4 Oddbjørn Paulsen 1980
5 Anne Mette Rosø 1965
6 Awaz Kassim 1992
7 Hanne Grunnvoll Nilssen 1990
8 Leif Myrvoll 1950
9 Mariann Svellingen 1962
10 Hans Kristian Brattøy 1948
11 Hanne Marit Vilhelmsen Haug 1964
12 Marius Meisfjord Jøsevold 1975
13 Signe Steiro 1959
14 Dan Harald Danielsen 1984
15 Torvid Jakobsen 1961
16 Anita Rudolfsen 1973
17 Tor-Erik Mehus 1986
18 Vegar Rabliås 1994
19 Liv Randi Mathisen 1960
20 Ronny Sommerro 1974

Tilbake til toppen

Borgerlig fellesliste

Borgelig fellesliste
Nr Stemmetillegg Navn Fødselsår
1 * Arnold Einar Sjøteig 1961
2 * Anne Sofie Moe 1959
3 Marianne Knutsen 1983
4 Siv Rønning 1972
5 Tom Storrø 1966
6 Thomas Jonsen 1983
7 Ludvik Fagervik 1954
8 Christina Evjenth 1979
9 Hans Espen Lauritzen 1968
10 Jan Erik Pedersen 1943
11 Per Arne Kjærvik 1958
12 Kenneth Nygaard 1975
13 Ernst Hilmar Pedersen 1948

Tilbake til toppen

Fremskrittspartiet (FrP)

Fremskrittspartiet
Nr. Stemmetillegg Navn Fødselsår
1 * Heidi Hvidsten 1971
2 * Einar Gullesen 1967
3 * Alme Johan Halland 1949
4 Åshild Johannessen 1967
5 Fredrik Haugli 1989
6 Simone Helen Myrslett 1991
7 Ernst Olav Eriksen-Gullvik 1958
8 Willy Jan Johannessen 1966
9 Norvall Rones 1962

Tilbake til toppen

Senterpartiet (Sp)

Senterpartiet
Nr Stemmetillegg Navn Fødselsår
1 * Rebekka Bruin Ødegaard 1986
2 * John Harald Svaleng Bustnes 1986
3 * Sindre Remman 1990
4 Liv Kari Huskebakk 1972
5 Åge Herseth 1955
6 Gunnar Magne Johansen 1971
7 Stig Birger Nesjan 1968
8 Margrete Dahl 1966
9 Jan-Hugo Vilhelmsen 1967
10 Carina Helen Kvellro 1985
11 Mette Gårdvik 1967

Tilbake til toppen

Sosialistisk venstreparti (SV)

Sosialistisk venstreparti
Nr Stemmetillegg Navn Fødselsår
1 * Kristian Sivertsen 1986
2 * Jenny Myklebust 1988
3 Siril Kristine Finne 1989
4 Hallvard Andre Kjelen 1977
5 Elena Rasmussen 2005
6 Birgit Sivertsen Holmen 1984
7 Askil Hilmersen 2004
8 Vegar Mehus 1990
9 Iren Jensen 1967
10 August Næss Jørgensen 1996
11 Kristin Jørgensen 1965
12 Sissel Annie Mehus 1961
13 Tanja Synnøve Isaksen 1973
14 Knut Lyng Hansen 1977
15 Hans Petter Sørensen 1977
16 Ellen Mogård Larsen 1958

Tilbake til toppen