Ledig stilling i Nesna kirkelige fellesråd/Nesna Menighetsråd

Ledig stilling som kirketjener - 2 års vikariat, 40 % stilling.

Arbeidsoppgaver vil blant annet være:

  • Tilrettelegging, gjennomføring og oppføølging av kirkelige handlinger
  • Tilrettelegging av menighetens aktiviteter i kirken
  • Tilsyn og vedlikehold av tekniske anlegg, inventar og utstyr
  • Generell rydding og renhold
  • Brannvern
  • Føre tilsyn med konserter og andre arrangementer
  • Noe vedlikehold
  • Opplæring og oppfølging av vikarer og brannvakter
  • Innkjøpsansvarlig for nødvendig utstyr til gudstjenester og andre kirkelige handlinger
  • Delta på stabs- og planleggingsmøter

Kirketjener kan også tillegges andre oppgaver ved behov.

Kvalifikasjonskrav:
Vi søker en kontaktskapende person som kan møte menigheten på en god måte både i sorg og glede, er fleksibel og samarbeidsvillig og har evne til å legge til rette det praktiske i forbindelse med arrangement slik at det skaper gode og trygge arbeidsvilkår for alle. Å være kirketjener medfører høytids-, kvelds- og helgearbeid, etter avtalte arbeidsplaner med en frihelg pr måned. Kirketjener må også beherske norsk flytende muntlig. Tilsetting skjer på de vilkår som fremgår av lover, reglementer og kirkelige avtaler. Pensjonsordning i KLP.

Personlig egnethet vil bli tillagt stor vekt.

Søkere må være medlem av Den Norske Kirke.
Søknadsfrist: 20. april 2018.

Kontaktinformasjon:
Kirkevergen på telefon 974 05 189, e-post: Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den..

Logg inn

Translate
noafsqamarhyazeubebsbgcacebnyzh-CNzh-TWcohrcsdanleneoettlfifrfyglkadeelguhthahawiwhihmnhuisigidgaitjajwknkkkmkokukylolalvltmkmgmsmlmtmimrmnmynepsfaplptparorusmgdsrstsnsdsiskslsoessuswsvtgtatethtrukuruzvicyxhyiyozu
noafsqamarhyazeubebsbgcacebnyzh-CNzh-TWcohrcsdanleneoettlfifrfyglkadeelguhthahawiwhihmnhuisigidgaitjajwknkkkmkokukylolalvltmkmgmsmlmtmimrmnmynepsfaplptparorusmgdsrstsnsdsiskslsoessuswsvtgtatethtrukuruzvicyxhyiyozu